muzyka: Zbigniew Wodecki
Uwagi dla wykonawcy:
Aranżacja oparta o oryginalne wykonanie Zbigniewa Wodeckiego.
Akordy z ukośnikiem oznaczają inny dźwięk w basie niż podstawa akordu. Na przykład Fm/Ab to akord Fm z basem na dźwięku Ab.
Gitara na ogół gra tylko akord przed ukośnikiem a to co po nim zostawiamy basiście lub pianiście.
UWAGA: W naszej notacji stosujemy następujący zapis:
dźwięki naturalne (białe klawisze):
A B C D E F G
dźwięki podwyższone (czarne klawisze):
A# C# D# F# G#
dźwięki obniżone (czarne klawisze):
Ab Bb Db Eb Gb
Dźwięk B w niektórych transkrypcjach nazywany jest dźwiękiem H, ale my trzymamy się notacji, z którą najczęściej zetkniecie się w muzyce rozrywkowej. Zatem B, a obniżone B to Bb.
Zarówno w notacji akordów na gitarę jak i w audiodeskrypcji dokonaliśmy niezbędnych uproszczeń.
Prosty odtwarzacz (jakość 128 kbps)
Mikser (jakość 128 kbps)
Wyłącz wybrane instrumenty i zagraj własną wersję: Wyłączenie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [M] (mute) Posłuchaj jak gra konkretny instrument: Wyizolowanie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [S] (solo). Po wciśnięciu tego przycisku, przebieg fali pokaże w którym miejscu utworu ten instrument występuje! Zmień proporcje głośności: suwaki Zmień ustawienie prawo/lewo: Na samej górze miksera znajdują się pokrętła (panorama). Słuchaj od dowolnego momentu: Kliknięcie lub przesuwanie kursora przebiegu fali utworu pozwala na jego przewijanie. Stwórz własny mix! Przycisk [Nagraj i pobierz mix] pozwoli na nagranie wszystkich ustawień, a nawet zmiany dokonywane w trakcie nagrywania! Po jego ponownym naciśnięciu lub zatrzymaniu odtwarzania pojawi się okno z możliwością zapisu zmiksowanego pliku w formacie wav.
UWAGA! Powyższy mikser ma charakter eksperymentalny. Może się długo ładować przy wolniejszych połączeniach. Prosimy o cierpliwość. Skrypt: Julian Cole
Zbigniew Wodecki (1950 -2017) to jeden z najszerzej znanych krakowskich piosenkarzy. Był także kompozytorem i multiinstrumentalistą. Kilkukrotny zdobywca nagród na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, sam tworzył muzykę i aranżacje własnych piosenek. Choć wśród najbardziej znanych jego przebojów słuchacze wymieniają „Zacznij od Bacha”, „Oczarowanie”, „Chałupy Welcome To” oraz nieśmiertelną „Pszczółkę Maję”, to on sam, spośród utworów, które najbardziej lubił wykonywać na koncertach, najczęściej wskazywał na „Z Tobą chcę oglądać świat”.
Kompozycja powstała w roku 1986, autorem tekstu do gotowej już muzyki został Jonasz Kofta. Był wielokrotnie wykonywany solo, a także w duetach, z których najbardziej znany jest ten ze Zdzisławą Sośnicką, która przyczyniła się do dokończenia kompozycji, pierwotnie powstałej jako czteroakordowy zwrot melodyczno-harmoniczny.
Pobierz i zapisz na swoim komputerze:
NUTY VOL. 3 “Krakowscy kompozytorzy” W FORMACIE PDF (PDF, 7,8 MB)
PODKŁADY VOL. 3 “Krakowscy kompozytorzy” w wysokiej jakości (320 kbps) WRAZ Z NUTAMI (200 MB)