muzyka: Czesław Niemen
Uwagi dla wykonawcy:
Aranżacja oparta o oryginalne wykonanie Czesława Niemena.
Akordy z ukośnikiem oznaczają inny dźwięk w basie niż podstawa akordu. Na przykład Fm/Ab to akord Fm z basem na dźwięku Ab.
Gitara na ogół gra tylko akord przed ukośnikiem a to co po nim zostawiamy basiście lub pianiście.
UWAGA: W naszej notacji stosujemy następujący zapis:
dźwięki naturalne (białe klawisze):
A B C D E F G
dźwięki podwyższone (czarne klawisze):
A# C# D# F# G#
dźwięki obniżone (czarne klawisze):
Ab Bb Db Eb Gb
Dźwięk B w niektórych transkrypcjach nazywany jest dźwiękiem H, ale my trzymamy się notacji, z którą najczęściej zetkniecie się w muzyce rozrywkowej. Zatem B, a obniżone B to Bb.
Zarówno w notacji akordów na gitarę jak i w audiodeskrypcji dokonaliśmy niezbędnych uproszczeń.
Prosty odtwarzacz (jakość 128 kbps)
Mikser (jakość 128 kbps)
Wyłącz wybrane instrumenty i zagraj własną wersję: Wyłączenie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [M] (mute) Posłuchaj jak gra konkretny instrument: Wyizolowanie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [S] (solo). Po wciśnięciu tego przycisku, przebieg fali pokaże w którym miejscu utworu ten instrument występuje! Zmień proporcje głośności: suwaki Zmień ustawienie prawo/lewo: Na samej górze miksera znajdują się pokrętła (panorama). Słuchaj od dowolnego momentu: Kliknięcie lub przesuwanie kursora przebiegu fali utworu pozwala na jego przewijanie. Stwórz własny mix! Przycisk [Nagraj i pobierz mix] pozwoli na nagranie wszystkich ustawień, a nawet zmiany dokonywane w trakcie nagrywania! Po jego ponownym naciśnięciu lub zatrzymaniu odtwarzania pojawi się okno z możliwością zapisu zmiksowanego pliku w formacie wav.
UWAGA! Powyższy mikser ma charakter eksperymentalny. Może się długo ładować przy wolniejszych połączeniach. Prosimy o cierpliwość. Skrypt: Julian Cole
Czesław Niemen (właściwie Niemen-Wydrzycki, 1939–2004) skomponował melodię Snu o Warszawie, a swoim genialnym wykonaniem nadał piosence rangę przeboju. Niemen należy do najbardziej oryginalnych artystów polskiej sceny rozrywkowej XX wieku. Korzeni jego niezwykłego stylu można poszukiwać w przeróżnych nurtach. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził na Białorusi, chłonąc tamtejsze pieśni i romanse, ucząc się u rosyjskich nauczycieli gry na fortepianie. Gdy jego rodzina przeniosła się do Polski (w ramach repatriacji), zafascynował się wczesnym polskim rockiem, brytyjskim rock and rollem, hiszpańską i francuską piosenką, muzyką awangardową oraz jazzem.
Został liderem zespołu Niebiesko-Czarni, który zdobywał popularność w całej Polsce
Pobierz i zapisz na swoim komputerze:
NUTY VOL. 2 W FORMACIE PDF (PDF, 1,3 MB)
PODKŁADY VOL. 2 w wysokiej jakości (320 kbps) WRAZ Z NUTAMI (329 MB)