Skip to content

Siódmy rok

muzyka: Jerzy Jarosław Dobrzyński

Uwagi dla wykonawcy:

Aranżacja oparta o oryginalne wykonanie Andrzeja Zauchy.

Akordy z ukośnikiem oznaczają inny dźwięk w basie niż podstawa akordu. Na przykład Fm/Ab to akord Fm z basem na dźwięku Ab.
Gitara na ogół gra tylko akord przed ukośnikiem a to co po nim zostawiamy basiście lub pianiście.

UWAGA: W naszej notacji stosujemy następujący zapis:

dźwięki naturalne (białe klawisze):
A B C D E F G

dźwięki podwyższone (czarne klawisze):
A# C# D# F# G#

dźwięki obniżone (czarne klawisze):
Ab Bb Db Eb Gb

Dźwięk B w niektórych transkrypcjach nazywany jest dźwiękiem H, ale my trzymamy się notacji, z którą najczęściej zetkniecie się w muzyce rozrywkowej. Zatem B, a obniżone B to Bb.

Zarówno w notacji akordów na gitarę jak i w audiodeskrypcji dokonaliśmy niezbędnych uproszczeń.


Prosty odtwarzacz (jakość 128 kbps)


Mikser (jakość 128 kbps)

Wyłącz wybrane instrumenty i zagraj własną wersję: Wyłączenie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [M] (mute)

Posłuchaj jak gra konkretny instrument: Wyizolowanie jednego lub kilku instrumentów: przycisk [S] (solo). Po wciśnięciu tego przycisku, przebieg fali pokaże w którym miejscu utworu ten instrument występuje!

Zmień proporcje głośności: suwaki

Zmień ustawienie prawo/lewo: Na samej górze miksera znajdują się pokrętła (panorama).

Słuchaj od dowolnego momentu:
Kliknięcie lub przesuwanie kursora przebiegu fali utworu pozwala na jego przewijanie.

Stwórz własny mix! Przycisk [Nagraj i pobierz mix] pozwoli na nagranie wszystkich ustawień, a nawet zmiany dokonywane w trakcie nagrywania! Po jego ponownym naciśnięciu lub zatrzymaniu odtwarzania pojawi się okno z możliwością zapisu zmiksowanego pliku w formacie wav.
UWAGA! Powyższy mikser ma charakter eksperymentalny. Może się długo ładować przy wolniejszych połączeniach. Prosimy o cierpliwość. Skrypt: Julian Cole

Foto: bibliotekapiosenki.pl

Jerzy Jarosław Dobrzyński. Kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista. Ukończył warszawskie Studium im. Henryka Wieniawskiego w klasie fortepianu oraz Państwową Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie skrzypiec i klarnetu. W latach 1974–1980 kierował własną grupą wokalną Gem. Od 1981 r. prowadził zespoły towarzyszące Zdzisławie Sośnickiej, a potem grupie Vox. W 1986 r. związał się ze studiem nagrań M. Wróblewskiego i poświęcił się głównie kompozycji. Jego piosenki zdobyły wiele nagród, m.in. w koncertach Premie i Premiery oraz w plebiscycie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Muzyczna Jedynka, a także na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot w latach 1989–1990 i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole w latach 1990–1991. Śpiewali je m.in. Danuta Błażejczyk, Jolanta Jaszkowska, Ryszard Rynkowski, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki i Andrzej Zaucha.

Andrzej Zaucha, wokalista jazzowy, piosenkarz, saksofonista i perkusista urodził się 12 stycznia 1949 roku. Muzyk, którego życie zostało przedwcześnie przerwane, stworzył wiele przebojów. Do najbardziej znanych i lubianych piosenek Andrzeja Zauchy należą “Byłaś serca biciem”, “Siódmy rok”, “Bądź moim natchnieniem”
Wraz ze swoim zespołem Dżamble wystąpił w 1969 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, na którym zwyciężyli w konkursie w kategorii zespołów rhythm and blues. W tym samym roku zagrali na Jazz Jamboree. 
Andrzej Zaucha najbardziej zasłynął działalnością solową, którą rozpoczął dopiero w 1980 roku. Często współpracował z muzykami wykonującymi różnorodne style gry.
W 1987 roku wydał swój drugi album, “Stare, nowe, najnowsze”. Rok później wykonał swój największy przebój “Byłaś serca biciem” na festiwalu w Opolu, a z kolei w 1989 roku ukazała się jego ostatnia płyta wydana za życia, zatytułowana “Andrzej Zaucha”.

Źródła:

https://bibliotekapiosenki.pl/osoby/Dobrzynski_Jerzy_Jaroslaw

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/3099853,andrzej-zaucha-muzyka-jest-dla-mnie-najwazniejsza


Pobierz i zapisz na swoim komputerze:

NUTY VOL. 2 W FORMACIE PDF (PDF, 1,3 MB)

PODKŁADY VOL. 2 w wysokiej jakości (320 kbps) WRAZ Z NUTAMI (329 MB)


Sfinansowano ze środków Fundacji PZU
Logo Fundacji PZU